WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

Agülü Oğrencilerden Sağlık Alanında Hayatı Kolaylaştıracak Proje

Öğrenciler, uluslararası hastaların dünya çapındaki en iyi doktora uygun ücretle ulaşmalarını sağlayacak projelerini görücüye çıkardılar.

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri, uluslararası hastalara dünya çapındaki en iyi doktora uygun ücretle ulaşmasını kolaylaştırmak için kurulmuş ve sağlık turizmi kuruluşlarını listeleyerek hasta-doktor arasındaki iletişimi kolaylaştırmak isteyen yenilikçi bir sağlık teknolojisi girişimi olan “Medicurism” adlı projelerini görücüye çıkardılar.

AGÜ Bilgisayar Mühendisliği öğrencileri Koray Vatan, Yunus Kaydan ve Oğuz Kaan Pehlivan geliştirdikleri projeyi Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi ve İstanbul Ticaret Odası ortaklığında İstanbul’da Polat Tower’da gerçekleştirilen ve girişimcilerin kendilerini yatırımcılara tanıtabilmeleri amacıyla düzenlenen “SahneXL” adlı etkinlikte tanıttılar.

AGÜ’lü öğrenciler proje yönetimi, finans, ürün yönetimi, teknoloji yönetimi gibi konularda aldıkları 6 aylık eğitimin sonucunda geliştirdikleri projeleriyle katıldıkları elemelerden sonra ön kuluçka girişimi olarak “SahneXL” etkinliğinde yer alan 16 ekipten biri oldu.

Hem online hem yüz yüze olarak hibrit bir şekilde gerçekleştirilen organizasyonda proje yönetiminden sorumlu kurucu ortak Koray Vatan, teknolojiden sorumlu kurucu ortak Yunus Kaydan, ürün tasarımından sorumlu kurucu ortak Oğuz Kaan Pehlivan, ekipte geliştirici olarak yer alan Muhammet Hakan Tekbaş ve iletişimden sorumlu Burak Akça yer aldı. Medicurism girişiminin sunumunu yapan kurucu ortak Koray Vatan sunumunda özellikle sağlık turizmindeki planlama eksikliğini vurgularken Medicurism ile getirdikleri iletişim adına teknolojik çözümler ve hastaların bütçelerine uygun paketleri oluşturabilecekleri hem web sitesi hem de mobil uygulaması üzerinden ulaşılabilen, sağlık turizmi kuruluşlarını listeleyen girişim SahneXL’da dikkat çekti.

Aynı zamanda SahneXL’a katılan en genç ekip olan AGÜ’lü öğrenciler iş dünyasının bilinen isimlerine anlattıkları projelerini geliştirebilmek için olumlu geri bildirimler aldılar.

SahneXL’ta girişimlerini belirli düzeye taşımış girişimciler, yatırımcılara kendi girişimlerini tanıtma fırsatı bulurken, aynı zamanda alanında yetkin kişilerin konuşmacı olarak yer aldığı panellerle katılımcıların gelecek hakkında fikir sahibi olması sağlanıyor.

  • 04 Şubat 2022,
  • |
  • 114
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM