WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

Büyükkılıçtan Istihdamı Artıracak Protokole Destek

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Çalışma ve İş Kurumu Kayseri İl Müdürlüğü ile Erciyes Anadolu Holding arasında istihdamı artırmaya yönelik Aktif İşgücü Programları İşbirliği Protokolü’ne imza attı.

İstihdamın artırılması ve işsizliğin önlenmesi adına düzenlenecek olan ve İŞKUR Aktif İşgücü Hizmetleri arasında yer alan iş başı eğitim programları ve istihdam garantili mesleki eğitim kursları açılması amacıyla Aktif İşgücü Programları İşbirliği Protokolü imza töreni düzenlendi.

Organize Sanayi’de Erciyes Anadolu Holding ev sahipliğinde gerçekleşen imza töreninde Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, Çalışma ve İş Kurumu Kayseri İl Müdürü Ayşe AK ve Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Dr. Alpaslan Baki Ertekin katılımcılar arasında yer aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan imza töreninde konuşan Başkan Büyükkılıç, ahi kültürü ile yetişmiş olan Kayseri’nin iş insanlarının bu alanda sosyal sorumluluk anlayışı içerisinde gerekli desteği esirgemeyeceğine işaret ederek, “Kayseri, 3 organize, 1 serbest bölge, bunun yanında 2 teknoparkı olan şehirdir. 180 ülkeye ihracat yapıyoruz, 3,5 milyar dolar civarında bir ihracata imza atıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın ön görüsüyle, yatırımı, istihdamı, üretimi ve katma değeri çok önemsediğimizi buradan paylaşmak istiyoruz” dedi.

Kayseri’nin markalar şehri olarak anıldığını hatırlatan Büyükkılıç, “Değerli Valimizle işbirliğinde 4. organize sanayi ve aynı zamanda sera organize sanayinin de 1 milyon metrekarelik çalışmasını hızlandırdık, devam ediyoruz. Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak İŞKUR’umuzun bu önemli ve anlamlı çalışmayı tebrik ediyorum” diye konuştu.

BU PROJEYE, KAYMEK KARİYER MERKEZİ DESTEK VERECEK

Başkan Büyükkılıç, işveren ile iş arayan kişiler arasında bir köprü oluşturmak amacıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak çalışmalara imza attıklarını hatırlatarak, KAYMEK Kariyer Merkezi projesi ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Büyükşehir Belediyemizin öncülüğünde üniversite ve iş dünyasının da paydaş olduğu KAYMEK Kariyer Merkezi projemizi, kentimiz ekonomisi ve istihdamı için büyük önem arz eden bu çalışmayı sürdürüyoruz. İş arayıp bulamayan, nasıl bir iş aradığına karar veremeyen, danıştığı kişilerden yeterli bilgi alamayan vatandaşlarımıza yardımcı olmak, onları bilgi kirliliğinden kurtarmak, yönlendirmek, işine yerleştirmek ve istihdam oluşturmak suretiyle bir merkez oluşturduk. İşveren ile işçiyi buluşturan ilimizdeki tek özel istihdam bürosu hüviyetindeki KAYMEK Kariyer Merkezi, Kayseri Büyükşehir Belediyemiz, Kayseri Üniversitesi, Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi, Kayseri Mimar Sinan Organize Sanayi Bölgesi, İncesu Organize Sanayi Bölgesi, Kayseri Ticaret Borsası, KAYMEK A.Ş. gibi seçkin kurumlarımızla yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde ve Kayseri Gençlik Meclisi’nin katkılarıyla “Kayseri Kariyer Merkezi” adıyla daha güçlü, daha gelişmiş, daha donanımlı, bir düğmeye basmak suretiyle bilgilere kolaylıkla erişebileceği bir sistemle tüm vatandaşlarımızın istifadelerine sunulmuştur.”

Bu protokol kapsamında da Büyükşehir Belediyesi KAYMEK Kariyer Merkezi’nde kursiyer temininde destek vereceğini vurgulayan Büyükkılıç, “Aktif iş gücü hizmetlerine yönlendirilebilecek. Bu duygu ve düşüncelerle, alın terini önemseyen, kul hakkını bilen anlayış içerisinde Kayseri’mizin anılmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Programın nitelikli elaman yetiştirmek için önem arz ettiğini ifade eden Vali Şehmus Günaydın ise, “İş arayanlar, işçi arayanlar bunları bir noktada birleştirmek ve her iki tarafı da memnun edecek şekilde birleştirmek, bir araya getirmek çok önemli. Sayın Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu bir model var. Üretim, istihdam ve ihracat modeli. Bu modelin ciddi bir şekilde desteklenmesi için Kayseri’de bizlerde çalışıyoruz, gayret gösteriyoruz” dedi.

Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Dr. Alpaslan Baki Ertekin, yeni iş ihtiyacı olan kişileri iş gücüne katabilme imkânı olan bir projede olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

“BELEDİYE BAŞKANIMIZIN DESTEĞİ İLE NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ YETİŞTİRMEYE YÖNELİK İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ”

Çalışma ve İş Kurumu Kayseri İl Müdürü Ayşe Ak ise şöyle konuştu:

“Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan dünyanın dört bir yanındaki şirketleri ile Kayseri’nin medarı iftiharı sekiz ayrı sektörde faaliyet gösteren Erciyes Anadolu Holding ile İŞKUR arasında, Sayın Valimizin riyasetinde ve Sayın Belediye Başkanımızın desteği ile nitelikli iş gücü yetiştirmeye yönelik iş birliği protokolü imza töreni için toplanmış bulunuyoruz. İş arayanla işvereni doğru eşleştirmeyle buluşturan kurumumuzun asli görevlerinden birisi de iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu kalifiye elamanın işverene sunulmasıdır.”

Konuşmaların ardından, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Çalışma ve İş Kurumu Kayseri İl Müdürü Ayşe AK ve Erciyes Anadolu Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO’su Dr. Alpaslan Baki Ertekin arasında ‘Aktif İşgücü Programları İşbirliği Protokolü’ imza töreni gerçekleştirildi. Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kayseri Valiliği ile Erciyes Anadolu Holding ve Çalışma ve İş Kurumu Kayseri İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile işsizliğin önlenmesi ve istihdamın artırılması hedefleniyor.

  • 20 Ocak 2022,
  • |
  • 146
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM