WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

Colakbayrakdar’dan Sampiyon Sporculara Odül

Kocasinan Belediyesi, ulusal ve uluslararası düzeyde başarı elde eden sporcuları ve onları yetiştiren antrenörleri ödüllendirdi. 16 sporcu ve 8 antrenöre toplam 54 altın verildiği programda konuşan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, tüm sporcularla gurur duyduklarını ve onlara yakışır salon sporlarının yapıldığı yeni bir tesis yapacaklarını söyledi. Ödül töreninde sporcularla tek tek ilgilenen Başkan Çolakbayrakdar, raketi eline alarak, masa tenisi oynadı ve sergilediği performansla göz doldurdu.

Barbaros Mahallesi’ndeki Kocasinan Belediyesi Spor Merkezi’nde düzenlenen ödül törenine; Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, AK Parti Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Okandan, meclis üyeleri, davetliler, sporcular ve sporcuların aileleri katıldı.

Sporcularla yakından ilgilenen Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak geleceğin yıldızlarına büyük değer verdiklerini vurguladı. “Her zaman sporun ve sporcunun yanındayız” diyen Başkan Çolakbayrakdar, spor alanında her branşta sporculara destek verdiklerini belirterek, “Çocuklarımızın bu başarılarını görünce gururlanmamak elde değil. Bir yönetici olarak ortaya koymuş olduğunuz çalışmaların neticesinde bir başarı ortaya çıkmışsa mutluluk bambaşka oluyor. Belediye olarak sahada vatandaşlarımıza her alanda hizmet üretme noktasında gayret ediyoruz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. Fiziki yaptığımız çalışmalardan daha önemlisi ise insana yapılan yatırımdır. Bu odağın merkezinde gençler ve çocuklar olmak üzere hizmetlerimizle herkesin hayatına dokunuyoruz. Bir yandan da spora merakı olan ve spor yapan çocuklarımızın ve gençlerimizin hayatlarına dokunuyoruz. Kayseri’nin masa tenisinde merkezi konuma gelmesinde büyük emekleri olan Bekir Yıldız’a teşekkür ediyorum. Sağolsun Bekir Abimizin ellerine emeğine sağlık. Spora büyük önem ve değer veriyoruz. Binlerce çocuğumuzu sporla buluşturabilmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Yeter ki çocuklarımıza sporla sahip çıkalım. Müsabakalarda elde ettiği ulusal ve uluslararası başarılarından dolayı tüm sporcularımızı tebrik ediyor, bütün çocuklarımızın gelecekleri aydınlık olsun ” ifadelerini kullandı.

Sporculara yakışır salon sporlarının yapıldığı yeni bir tesis yapacaklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Daha önce masa tenisi için özel bir tesis yapacağının sözünü vermiştim. Allah nasip ederse tesisimizin projesi hazırlandı ve arsa ile ilgili konu çözüme kavuşturuldu.  İnşallah bu yıl bahar ile birlikte ihalesini yaparak, Kayseri’mize ve Kocasinan’ımıza kazandırmış olacağız. Bütün gayretimiz, mutlu ve huzurlu bir Kocasinan inşa etmektir. Bu vesile ile genç kardeşlerimizi ve onlarla birlikte bu işe emek veren hocalarını da tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Kocasinan Belediyesi Spor Merkezi Tesis Sorumlusu ve Boks Antrenörü Fatih Töme ise sağlıklı ve konforlu ortamlarda spor yapma imkanı tanıyan Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür ederek, “Her şeyden önce hedefimiz, çocuklarımızı ve gençlerimizi; milli, manevi ve ahlakı değerlere sahip gençler olarak, ülkesini ve vatanını seven ve değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmektir” şeklinde konuştu.

Masa Tenisi A Milli Takım Antrenörü Halil Adak da Kocasinan Belediyesi olarak masa tenisinin her kategorisinde dereceler elde ettiklerini ve masa tenisinde Kocasinan, milli takımının omurgası olduğunu söyledi.

Masa Tenisi Genç Bayan Milli Takım Antrenörü Kemal Balım ise başarıları artırarak devam ettireceklerine değinerek, spora sağladığı katkılarından dolayı Başkan Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Çolakbayrakdar, sporcuları ve onları yetiştiren antrenörleri tebrik ederek, elde etmiş oldukları derecelere göre tam altınla ödüllendirdi.

Kocasinan Belediyesi Antrenörü ve Down Sendromlular Futsal Milli Takımı Antrenörü Uğur Arı da, 2021 yılında İtalya'da düzenlenen Down Sendromlular Futsal Avrupa şampiyonasında Avrupa şampiyonu olan Down Sendromlular Futsal Milli Takımı formasını Başkan Çolakbayrakdar’a hediye etti.

Ödül töreninin ardından Başkan Çolakbayrakdar, raketi eline alarak masa tenisi oynadı ve sergilediği performansla göz doldurdu. Sporcu Özge Yılmaz ile masa tenisi oynayan Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay ise performansı dikkat çekti.

  • 18 Şubat 2022,
  • |
  • 125
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM