WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

Ekmek Parasıyla Futbol Olmaz Efendiler

Kayseri Büyükşehir Belediyesi İyi Parti Meclis Üyesi Erhan Özhan, Açıklanan 2020 Yılı Kay-Tur A.Ş. Sayıştay denetim raporunda bir futbol kulübüne aktarılan paralarla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulundu.

Ekmek Parasıyla Futbol Olmaz EFENDİLER !

Özhan yaptığı açıklamada, “Bu dar zamanda, bu yok zamanda, bu zor zamanda; KAY-TUR AŞ'DEN, yani Belediye EKMEK FABRİKAMIZDAN bir futbol kulübüne 2 Milyon Liralık reklam! Üstelik tahsil edilmeyen 1 Milyon 212 Bin Liralık alacak! Dinimle, imanımla, insanlığımla, vicdanımla, ahlakımla size PES diyorum! İnsanımız kuruş hesabıyla hayata tutunmaya çalışırken, saatlerce sıra bekleyip günlük bir iki lira parasından kısma derdindeyken, ekmek büfelerinde kuruş kuruş biriken paralar nereye gidiyor Allah aşkına?” ifadelerini kullandı.

 

ŞEHRİN TAKIMLARI GÖZÜMÜZÜN NURU

Erhan Özhan, “KAY-TUR AŞ 2020 Yılı Sayıştay Denetim Raporu açıklandı. Sayıştay denetçilerinin tespitine göre 2 Milyon Lira ayni bedel karşılığı bir futbol kulübüne reklam ödemesi gerçekleştirilmiş! Yine aynı futbol kulübündeki 1 Milyon 212 Bin Liralık alacak için de girişimde bulunulmamış; ilgili dönem içinde bir futbol kulübüne doğrudan veya dolaylı olarak 3 Milyon 212 Bin Liralık bir ödeme yapılmış! Halka hizmet amacıyla kurulmuş ve herhangi bir kar amacı gütmeyen, sürekli olarak Büyükşehir bütçesinden desteklenen ve her destek talebinde ‘ekmekten zarar edildiği’ ifade edilen bir kurumun kasası; nasıl olurda futbola nakit aktarım yeri olabilir? dedi.

Yine yaptığı açıklamada tepkisini gösteren Özhan “Sayıştay denetçisinin konuyla ilgili attığı başlık, yanlışı özetler nitelikte; ‘Şirketin Finansal Sıkıntı Yaşaması ve Tanıtım İhtiyacı Olmamasına Rağmen Reklam Anlaşması Yapılması.’ Şehrin takımları gözümüzün nuru, fakat şehrin takımlarına destek yeri, insanımızın kuruş hesabıyla ekmek aldığı şirketler değildir! Bu, akla da, vicdana da, kamu menfaatine de aykırıdır, yapılan iş "manen de" haramdır! KAY-TUR AŞ’den Sayıştay denetim raporuna ilişkin açıklama bekliyorum.” açıklamasında bulunan Özhan ‘Kamuoyunun takdirine’ ifadelerine yer verdi.

 

  • 16 Aralık 2021,
  • |
  • 213
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM