WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

Kaski Su Depolarının Sayısını Arttırıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü’nün 2021 yılında kent genelinde 7 milyon 817 bin TL maliyet ile 23 adet su deposu ve kuyu binası imalatı gerçekleştirdiğini kaydetti.

KASKİ Genel Müdürlüğü, yaşamın en önemli temel kaynağı olan içme suyunu Kayseri halkına temiz, sağlıklı ve daha güvenilir ortamda ulaştırılması için yatırımlarını sürdürüyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz yıl özellikle nüfusun arttığı bölgelerde yeterli miktarda içme suyu iletimi sağlamak için yeni su depoları ve kuyu binaları inşa edildi. Diğer yandan mevcut yapılarda ise bakım onarım ve tadilat işlemleri gerçekleştirilerek daha sağlıklı bir yapıya kavuşturuldu. 

Başkan Büyükkılıç, KASKİ tarafından içme suyunun uygun kalitede ve yeterli ölçüde dağıtımının sağlanması için merkez ve ilçelerde 2021 yılında 7 milyon 817 bin TL maliyet ile mevcut yapıların onarımının yanı sıra 10 adet su deposu ve 13 adet kuyu binası yapıldığını kaydetti.

Yapılan yatırımların içme suyu kalitesinin iyileşmesinde ve yeterli miktarda iletim sağlanmasına önemli katkı sağlanacağını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç şunları kaydetti:

“KASKİ’miz Kayseri'ye temiz içme suyu temin etme çalışmalarının yanı sıra yeni su depoları ve kuyu binaları inşa ederek kaliteli ve yeterli miktarda içme suyuna erişimi kolaylaştırıyor. Hizmet verilen nüfusun her geçen gün artmasıyla böyle yapıların sayısını artırmak önemli hale geliyor. Yeni yapılan projelerle birlikte kentimiz genelinde su dağıtım deposu sayısı 716 adet, su depolama kapasitesi ise 269 bin 700 metreküp oldu. İçme suyunun kalitesini en üst seviyeye çıkarmak ve vatandaşlarımızın sağlığını korumak için çalışmalarımızı büyük bir titizlikle sürdüreceğiz.”

  • 05 Mart 2022,
  • |
  • 156
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM