WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

Kaskiden Arıkın Iddialarına Cevap

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından bir açıklama yapılarak, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın önceki gün KASKİ çalışanları ile ilgili yapmış olduğu açıklamaların gerçeği yansıtmadığı ifade edildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (KASKİ) Genel Müdürlüğü, CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) 13.01.2022 tarihli 46. birleşiminde "KASKİ işçileri büyük mağduriyet içerisindeler" şeklindeki iddialarının ardından yazılı bir açıklama yaptı.

Milletvekili Arık’ın yaptığı açıklamaların kulaktan duyma bilgiler olduğu ve gerçek ile hiçbir ilgisi olmadığına vurgu yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Sayın Arık’ın kulaktan duyma yanlış bilgiler ile Kurumumuza karşı bu tutumu ve sarf ettiği sözleri kabul edilemez. Kayseri’nin en büyük alt yapı Kuruluşu KASKİ Genel Müdürlüğü her daim işçilerinin yanındadır. “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı sözleşmeleri kapsamında çalıştırılmakta olan işçilerin sürekli işçi kadrolarına veya mahalli idare şirketlerinde işçi statüsüne geçirilmesine ilişkin 375 sayılı kanun hükmünde kararnamenin geçici 23 ve geçici 24 üncü maddelerinin uygulanmasına dair usul ve esaslar” kapsamında yüklenici firma tarafında çalışan işçiler kanun gereği mevcut hakları ile 01.04.2018 tarihi itibariyle KASKİ Personel A.Ş. bünyesine geçmiştir. Bu süreçten sonra İşçilerimizin sürdürülebilir refahının sağlanması için toplu iş sözleşmesi süreçleri büyük bir hassasiyet ile takip edilmektedir. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Sayın Memduh Büyükkılıç’ın her alanda olduğu gibi çalışma hayatında da benimsediği "ben değil biz" düsturuyla çalışmalarımız sürdürülmektedir. İşçi personelimizin sosyal hakları maaşlarının dışında kalmakta olup, maaşlarının üzerine ilave olarak yemek, yol, yakacak, iş riski ve diğer sosyal haklar ilave olarak ödenmektedir. Ayrıca asgari ücretin altında işçi maaşı kalması kanunen mümkün değildir. Tüm bu açıklamaların yanında işçi personelimizin maaşları 01.01.2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere daha iyi hale getirilmesi için gerekli çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir.  Misyon ve Vizyonumuzu sahiplenen yüzlerce çalışanımız ve yönetim kadromuz ile biz büyük bir aileyiz. Güven ve samimiyetle kurduğumuz yaklaşık 1300 kişilik ailemizin huzurunu kimsenin bozmasına müsaade etmeyecek ve birbirimizden aldığımız güç ile yorulmak nedir bilmeden Kayseri’miz için daha çok çalışmaya devam edeceğiz. Son olarak doğru olmayan bilgilerle kamuoyunun zihnini bulandırmayı gelenek haline getiren Sayın Arık'ın bu tavrını kınıyoruz. Kamuoyuna saygılarımızla.”

  • 15 Ocak 2022,
  • |
  • 196
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM