WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

Oyuncu Ekipmanı Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz

​Oyun sektörünün son yıllardaki yükselişi yalnızca oyun şirketlerini değil teknoloji şirketlerini de öne çıkardı. Global piyasa değeri 200 milyar dolara yaklaşan oyun sektörünün en hızlı büyüyen segmentlerinden biri ise oyun ekipman üreticileri oldu. Öncesinde yalnızca bilgisayar kullanımını destekleyen ekipmanlar artık oyuncu ve tasarım odaklı olarak üretiliyor. Oyuncuların yoğun ilgisini çeken oyuncu ekipmanlarını seçerken çok titiz olunması gerekiyor. SteelSeries Pazarlama Direktörü Barış Kahraman, oyuncu ekipmanı seçerken dikkat edilmesi gereken noktaları derledi.

Oyun sektörü, özellikle pandeminin de etkisi ile eğlence sektöründe önemli bir konuma sahip oldu. Mobil oyun sektörünün gelişmesi oyuncu sayısındaki artışı da beraberinde getirdi. Sektördeki bu hızlı büyüme oyuncuları yeni ihtiyaçlara yöneltti. Artık oyun deneyimini belirleyen faktör oyuncu ekipmanlarından geçiyor. Ekipman modellerinin ve türlerinin çoğalmasıyla da doğru ekipmanı seçmek oyuncular için uzun bir araştırma sürecini beraberinde getiriyor.

Oyuncu ekipmanı seçiminde karşımıza birçok farklı detay çıkıyor. Gelişen teknoloji ile birlikte farklı ihtiyaçlara ve taleplere yönelik üretilen oyuncu ekipmanları her geçen gün dönüşüm gösterebiliyor. Peki doğru oyuncu ekipmanını seçerken nelere dikkat etmeliyiz? Önceliğimiz ne olmalı? Ekipman seçiminde sağlık faktörünün önemi nedir? Tüm bu soruların yanıtlarını oyuncu ekipmanlarının global liderlerinden SteelSeries Pazarlama Direktörü Barış Kahraman yanıtladı.

Performans her şeydir!

Oyuncu ekipmanları oluşturulurken bireysel ihtiyaçlarınız ve beklentileriniz büyük rol oynar. Yoğun oynadığınız oyunun türü, oyunun hızı, ekipmanların hangisini ne yoğunlukta kullanacağınız gibi faktörleri göz önünde bulundurun. Oluşturacağınız oyuncu ekipmanlarından beklentiniz iyi bir oyun deneyimi ve yüksek performans elde etmek ise performans unsurunu ele almak gerekir. Performans unsuru her ekipmanda farklı bir özellik ile ön plana çıkar.

Kısaca özetlemek gerekirse; oyuncu klavyelerinde ve mouse’larında tuş hassasiyeti (DPI), oyuncu kulaklıklarında ise ses dengesinin kulak sağlığı çerçevesinde oluşturulması performans bazında değerlendirilebilir. Oyuncu kulaklıklarında ses dengesi ile birlikte ortamdaki seslere hâkim olabilmek adına Stereo özelliği olan kulaklık modelleri tercih edebilirsiniz.

  • 22 Şubat 2022,
  • |
  • 174
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM