WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

başkan büyükkılıç,''kültepe''için avrupalı bilim insanları ile buluştu

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ, “KÜLTEPE” İÇİN AVRUPALI BİLİM İNSANLARI İLE BULUŞTU

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kültepe-Kaniş Karum ile ilgili iki ayrı proje için Avrupa’dan kente gelen misafirleri ağırladı. Başkan Büyükkılıç, özel önem verdiği Kültepe-Kaniş Karum eserleri ile ilgili 2 ayrı proje yürütülecek olmasının önemine işaret etti.

Büyükşehir Belediyesi’nin desteklediği Kültepe-Kaniş Karum Höyüğü'nde yapılan kazı çalışmalarındaki süreci yakından takip eden Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Fikri Kulakoğlu ve beraberindeki bilim insanları ve arkeologlar Roberto Valenti, Fabio Francesconi, Karpagam Chelliah, Caria Diramte, Christos Georgiadis, George Mantakas, Diana Kasmetska, Prof.Dr. Diana Gergova’yı makamında ağırladı. Ziyarette, Tarihçi-Yazar Halit Erkiletlioğlu da hazır bulundu.

 

Başkan Büyükkılıç, “Zenginlikler şehri Kayseri’mizi insanlığın paylaşımına, öğrenmesine, tarihimizin derinliklilerine yönelimi sağladığınız için her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Kayseri’de 6 bin yıllık tarihi ve ticari geçmişi sebebiyle, medeniyetlerin getirdiği birçok zenginlik olduğunu söyleyen Büyükkılıç, uluslararası turizmde Kayseri’nin önde olduğunu ifade etti.

Ayrıca Koramaz Vadisi’nin, UNESCO’nun miras listesinde mevcut olmak üzere Kayseri’ye ayrı bir zenginlik kattığını belirten Başkan Büyükkılıç, bu konuda da önemli çalışmalar sürdürdüklerini dile getirdi. 

Görüşmenin sonunda Prof. Dr. Kulakoğlu ve beraberindeki yabancı misafirler desteklerinden dolayı Başkan Büyükkılıç’a teşekkürlerini ilettiler.

  • 19 Mayis 2022,
  • |
  • 204
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM