WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

başkan çolakbayraktar; ''örnek projelerle yüzleri güldürüyoruz.''

KOCASİNAN’DA SOSYAL BELEDİYECİLİKTE DE GÖNÜLLERE DOKUNAN ÖRNEK PROJELER

    Kocasinan Belediyesi, 2017 yılında hayata geçirdiği ‘Kocasinan Gönüllüsü Projesi’ ile ihtiyaç sahiplerinin yüreğine dokunurken dev bir mağaza konforunda ücretsiz alışveriş keyfi yaşatmaya devam ediyor. Sosyal belediyecilik alanında da  Türkiye'ye örnek olan projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşın ihtiyacına yönelik çalışmalar yaptıklarını ve gönüllere dokunan projelere imza attıklarını söyledi.

Türkiye’ye model olan Kayseri belediyeciliği ile özellikle sosyal belediyecilik projelerine öncülük ettiklerini ve dezavantajlı kesimlere pozitif ayrımcılık yaptıklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların gönüllerine dokunan hizmetler ürettiklerini belirterek; "Bunlardan biri olan Kocasinan Gönüllüsü Projesi ile bölgemizdeki ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya çalışıyoruz.
Kayseri’ye yakışır sosyal belediyecilik hizmetleri yaptıklarına değinen Başkan Çolakbayrakdar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “İnsan odaklı bir hizmet anlayışıyla Kayserililere hizmet veriyoruz. Güzel hizmetlerimizden biri olan ve ilçede yalnız yaşayan özellikle 65 yaş üzeri vatandaşlarımıza haftanın yedi günü bir öğünlük sıcak yemek hizmeti sunuyoruz. Başımızın tacı büyüklerimizin duasını alıyoruz.
Öte yandan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesindeki Sosyal Market’te alışveriş yapanlar, sosyal durumlarına göre belirleniyor ve nüfus sayılarına, gereksinimlerine göre ‘Dost Eli’ isimli kart veriliyor. Dost Eli kartını alan vatandaşlar, kartta yüklü miktardaki para puan limiti kadar ürün alabiliyorlar.

  • 06 Ekim 2022,
  • |
  • 182
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM