WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

mimarsinan kompozisyon yarışması

“MEDENİYETİN DEHASI MİMAR SİNAN” KOMPOZİSYON YARIŞMASINA 218 GENÇ KATILDI

Büyükşehir Belediyesi’nin kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kayseri’nin bağrından çıkıp, tüm dünyaya örnek olan Mimar Sinan’ı anlatacak “Medeniyetin Dehası Mimar Sinan” adlı kompozisyon yarışmasına 218 genç katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini yürüten KAYMEK, her yaştan vatandaşın eğitim ihtiyacına yönelik hizmetlerini özveriyle yürüterek eğitim, kültür ve sanata verdiği destekle adından sıkça söz ettirmeye devam ediyor. KAYMEK, sanatsal, mesleki ve kişisel gelişim kursları; öğrencilere yönelik akademik ders takviyeleri, sergiler, workshoplar ve seminerlerin yanı sıra gençlere yönelik düzenlediği ödüllü yarışmalarla millî ve manevi değerlerimizi yaşatma ve gelecek kuşaklara aktarma adına çalışmalar yürütüyor. Daha önce düzenlediği “Asım’ın Nesli Mehmet Akif Ersoy’un Şiirlerine Ses Veriyor” Şiir Okuma Yarışması, “Bizim Yunus” Kompozisyon Yarışması ve “Sanata Yansıyan 15 Temmuz” Resim ve El Sanatları Yarışması ile kültürel değerleri ön plana çıkaran KAYMEK, kadim kentin bir evladı olan ve medeniyetin inşasına büyük katkılar sunan Mimar Sinan anısına “Medeniyetin Dehası Mimar Sinan” Kompozisyon Yarışması düzenledi.

Başvuruları 15 Şubat 2022 başlayıp 20 Mart 2022 tarihinde sona eren ödüllü kompozisyon yarışmasına ikamet adresi Kayseri olan veya kentte eğitim öğretim gören 26 yaşından küçük lise ve üniversite öğrencileri katılım sağladı.

 

          Başkan Büyükkılıç, 4 Nisan 2022 tarihinde dereceye girenlerin duyurulacağı yarışmada dereceye girenlerden birincilere 10" tablet, ikincilere 7" tablet, üçüncülere akıllı saat hediye edileceğini duyurdu.

  • 29 Mart 2022,
  • |
  • 62
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu FM -  Anadolu FM