WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

sanatçılar sokağı, ziyaretçilerini bekliyor

“KAYSERİ, ANADOLU’NUN SANAT VE KÜLTÜR MERKEZİ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Kalesi içerisinde bulunan Sanatçılar Sokağı’nın açıldığını ve ziyaretçilerini beklediğini söyledi.
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür ve sanat merkezine dönüştürülen, tarihi Kayseri Kalesi içerisinde bulunan Sanatçılar Sokağı’nın yeni dönemde açıldığını ve ziyaretçilerini beklediğini söylerken, Sanatçılar Sokağı’nda yaptıkları birçok el emeği, göz nuru eserleri halkın beğenisine sunan sanatçılar da, Kayserilileri buraya davet etti.

Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Büyükşehir Belediyesi olarak belediyecilik hizmetlerimizi en üst düzeyde yapıyoruz. Kayseri’ye yönelik yatırım ve hizmetlerimizi yaparken, şehrimizin ‘kültür şehri’ yapma anlamında da birçok etkinlik ve çalışmalar yapıyoruz. Kayseri, aslında Anadolu’nun sanat ve kültür merkezidir. Büyükşehir Belediyesi olarak kültürel varlıklarımızı şehre kazandırmak bizim en önemli görevlerimizden. Tarihi Kayseri Kalesi Kültür ve Sanat Merkezi’nde de vatandaşlarımız Sanatçılar Sokağı’ndan, açık oturma alanlarından, kafeler ve seyir alanlarından faydalanabiliyorlar.”

Başkan Büyükkılıç, birçok el sanatı ve sanatçısı olduğunu ve vatandaşların ilgi odağı olan Sanatçılar Sokağı’nı tüm Kayserililerin görmesi gerektiğini ifade etti.

SANATÇILAR SOKAĞI’NIN SANATÇILARINDAN KAYSERLİLERE DAVET

Sanatçılar Sokağı’nda sanatını icra eden Kültür Bakanlığı Devlet Sanatçısı Mesut Coşkun da, 20 senedir sektörde olduğunu ve sanatsal ürünler üretmeye çalıştığını belirterek, “Yaklaşık 20 senedir bu sektördeyim. Özellikle deri, ahşap, aksesuar ve sanatsal malzemelerle uğraşıyorum, sanatsal ürünleri üretmeye çalışıyorum. Burada deri ile ilgili ürünler yapıyorum. Haritalar, kam davulları, geleneksel anlamda şuanda somut olmayan kültürel miras dediğimiz zırhlar gibi Kaşkarlı Mahmut’un haritası gibi masklar gibi yani deri ile ilgili birçok şey yapıyorum” dedi.

  • 16 Ağustos 2022,
  • |
  • 211
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM