WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

senin şehrin kayseri

BÜYÜKKILIÇ: “ÖĞRENCİYSEN DOĞRU YERDESİN, SENİN ŞEHRİN KAYSERİ”

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, üniversite tercihlerinde Kayseri şehrini tercih eden öğrencilerin doğru adreste olduklarını belirterek, “Öğrenciysen doğru yerdesin, senin şehrin Kayseri” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, makarr-ı ulema olarak nitelendirilen, bağrından Mimar Sinan, Seyyid Burhaneddin ve Gevher Nesibe gibi değerleri çıkaran, 6 bin yıllık tarihinde değişik medeniyetlere ev sahipliği yapmış Kayseri’nin, üniversite öğrencileri için en doğru tercih olduğunu belirtti.

 

Ayrıca KAYMEK Gençlik Merkezleri’nde bu zamana kadar 110 bini aşkın gence hizmet verdiklerini ve Spor A.Ş.’nin 11 tesiste, 11 branşta gençleri sporla buluşturduğunu belirten Büyükkılıç, “Doğası, tarihi, turizmi ve gastronomisiyle genç dostu zenginlikler şehri Kayseri’deki üniversiteleri tercih eden kardeşlerimiz, aradığınız her şeyi bu şehirde bulabileceksiniz. Öğrenciysen doğru yerdesin, senin şehrin Kayseri” diye konuştu.

GÖRÜLESİ VE YAŞANILASI ŞEHİR KAYSERİ

Kayseri’nin en önemli marka değerlerinden bahseden Başkan Büyükkılıç, "Türkiye'nin incisi Erciyes Dağı’nda, Türkiye’de uluslararası kalite ve hizmet belgelerine sahip olan tek kayak merkezi ile her yıl milyonlarca turisti misafir etmekten dolayı mutluyuz. Kentimiz, adeta bir açık hava müzesi niteliğinde ve tarih, turizm, endüstri, ticaret ve eğitim şehridir. 1.5 milyon nüfusa yaklaşan kadim kentimizde 5 üniversitemiz, 3 organize sanayimiz, 1 serbest bölgemiz bulunuyor. Kayseri olarak, Kapuzbaşı Takım Şelaleleri, Sultan Sazlığı, doğa ile tarihin buluştuğu (UNESCO) Dünya Mirası Geçici Listesi’nde yer alan Koramaz Vadi’mizle ile Anadolu’da ticaretin ilk başladığı yer olan Kültepe Kaniş/Karum Höyüğü gibi değerlere sahip olmamız bizim en önemli güzelliklerimizdir. Bin 500’den fazla tescilli tarihi eserimiz, 7,5 milyon yıllık fosillerle doğa tarihindeki zenginliğimiz, son dönemde İncesu Örenşehir’de çıkan mozaik yapımız, Kayseri’yi görülmeye değer bir şehir kılıyor" şeklinde konuştu.

Öğrencilerin ailelerine de seslenen Başkan Büyükkılıç, Türkiye’nin huzur şehirlerinden birisi olan Kayseri’nin, ailelerin rahatlıkla, güvenle çocuklarını göndereceği bir şehir olduğunu sözlerine ekledi.

 

  • 25 Ağustos 2022,
  • |
  • 205
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM