WhatsApp: 0 542 105 91 00
Tıkla Dinle

vali gökmen çiçek ; ''yamula,türkiye'nin su sporları merkezi olacak''

KAYSERİ’NİN DENİZİ İÇİN VALİLİK-BELEDİYE EL ELE

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e, eşsiz şehir manzarasına sahip Erkilet Bölgesi’ndeki Hızır İlyas Köşkü ile Kayseri'nin denizi olarak adlandırılan Yamula Barajıyla ilgili projelerini aktardı. Başkan Çolakbayrakdar’ın çok büyük projeler hayata geçirdiğini ve yeni çalışmalarının kendisini heyecanlandırdığını belirten Vali Gökmen Çiçek, Kocasinan Belediyesi ile birlikte Yamula’yı, Kayseri’ye yakışır hale getireceklerini ve Türkiye’ye hizmet edecek, su sporlarının her çeşidinin yapılacağı muhteşem bir merkez yapacaklarını söyledi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e, ilk önce Kocasinan Akademi General Emir Havacılık ve Uzay Bilimleri Gençlik Merkezi’ni gezdirdi. Merkezde verilen eğitimler hakkında bilgiler aktaran Başkan Çolakbayrakdar; “Vermiş olduğumuz eğitimle geleceğin bilim adamlarını ve teknoloji yıldızlarını yetiştirmeye katkı sağlıyoruz” dedi. Tesisi çok beğenen Vali Gökmen Çiçek ise 3D Sanal Gerçeklik Gözlüğünü takarak, görsel bir deneyim yaşadı.

Ardından Erkilet Bölgesi’ndeki Hıdırellez olarak bilinen Hızır İlyas Köşkü'ndeki projeleri hakkında Vali Gökmen Çiçek’e bilgiler veren Başkan Çolakbayrakdar; “13. yüzyıl Selçuklu dönemi eseri olan Hıdırellez’i Köşkü, Anadolu Selçuklu Sultanı 2'nci Gıyasettin Keyhüsrev tarafından Hıdırellez Tepesi’ne büyük bir tümülüsün üstüne yaptırılmıştır. Şehre hakim bir konumda bulunan ve av köşkü olarak planlanan yapı bazı kaynaklara göre şifahane olarak kullanılmıştır. Gök Gözlem Evi’ne dönüştüreceğimiz olan burasına vatandaşlarımız geldiği zaman tarihle iç içe olacaklar” diye konuştu.

Vali Gökmen Çiçek ise; “Kayseri, her geçen gün insanı şaşırtmaya devam ediyor. Kocasinan Belediye Başkanımız ile beraber, Kocasinan Belediyemizin tarihi yapıları ve tarihi alanları ortaya çıkarmak için yapmış olduğu restore çalışmalarını geziyoruz. Kayseri’nin en güzel yeri olan Hızır İlyas Köşkü’nü gezdik. Kayseri’yi en güzel şekilde görebildiğimiz yer olan burası, muhteşem bir alana sahip. Muhteşem eserlerin topyekun olarak düşünülmesi ve büyük bir çalışma içerisinde olunması Kayseri açısından çok mutluluk verici bir şeydir. Gençler, buraya geldiğinde, ecdadının nasıl bir medeniyet oluşturduğunu görebileceklerini ümit ediyorum. Çok büyük çalışmalarından dolayı başkanımızı tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetlerle önümüzdeki yaz, bambaşka bir Erkilet’te olacağız gözüküyor” ifadelerini kullandı.

  • 16 Ağustos 2022,
  • |
  • 139
  • |

mobil uygulama

FACEBOOK

Telefon:
0 542 105 91 00
Copyright © 2021. Anadolu Radyo 38 -  Anadolu FM